Czy warto bez pomocy fachowców przymocować fototapetę ?

przez | 10 lipca 2021
Jeśli mamy swój dom bądź mieszkanie, chcemy je ładnie urządzić, aby przyjemnie się mieszkało. Jednym z fantastycznych sposobów na interesującą aranżację jest zastosowanie fototapet.

Wybierając fototapety w większych rozmiarach możemy mieć gwarancję, że będzie znakomicie wyglądać oraz na pewno zwróci uwagę każdego, kto przyjdzie nas odwiedzić. Co istotne, tego typu dekoracja ścienna nie jest skomplikowana w przyklejeniu. Nie potrzebujemy usług fachowców, gdyż sami damy radę.W pierwszym kroku musimy odpowiednio przygotować ścianę. Pomalowaną ścianę będziemy musieli umyć mydłem malarskim bądź papierem ściernym, gdy było nałożonych więcej warstw.

Czy ten wpis wciągnął Cię zupełnie? Jeżeli tak, to sprawdź też inny pełny opis (http://pomagier.eu/), który zawiera podobne fascynujące informacje.

Ściana, na jakiej jest już przyklejona inna tapeta, również wymaga trochę zachodu. W sklepie znajdujemy należyty środek do jej ściągania, a później pozbywamy się całej ozdoby. Przygotowania są błyskawiczne, jeśli nie pomalowaliśmy ścian ani nic do nich nie przyklejaliśmy. W takim wypadku wystarczy kilka godz. wcześniej ją zagruntować. Drugim etapem nakładania fototapety jest zaznaczenie miejsc, w jakich będziemy naklejać dekorację. Konieczna nam do tego poziomica, aby wszystko równo wymierzyć.

Fototapeta, kobieta w tańcu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W sklepie, w którym kupujemy tapety, powinniśmy również kupić odpowiedni klej. Zanim go zastosujemy, czytamy instrukcję, gdyż jego użycie może się różnić zależnie od typu zakupionych tapet. Główna zasadą jest równomierne nakładanie kleju. Gdy trochę wyschnie, naklejamy tapetę. Jeżeli klej będzie za mokry, powstaną ciężkie do usunięcia pęcherzyki powietrza. Tapetę najlepiej jest przyklejać z lewej strony, od góry. Warto również wspomnieć o : naklejkach dekoracyjnych Trzeba też rozpoczynać od okien oraz drzwi, a później iść dalej.

Ten odnośnik do serwisu ścianki wystawiennicze kieruje do niezwykle ciekawej witryny, która ma równie intrygujące informacje na omawiany wątek.

Tapetę po naklejeniu dociskamy wałkiem, kierując się z góry na dół oraz od środka do jej brzegów. Nadmiaru kleju można pozbyć się mokrą ściereczką bądź ostrym nożykiem.

Jeśli musimy zrobić otwór na gniazdko lub kinkiet, ma być mniejszy aniżeli określony przedmiot. Nim jednak przystąpisz do montażu fototapet, powinieneś zdecydować się na odpowiedni wzór. Dopasuj go do charakteru całego wnętrza, a zatem na przykład mebli oraz innych dodatków, a wszystko będzie zgraną całością. Zobaczysz, jak rewelacyjnie fototapeta ozdobiła wnętrze oraz na pewno zastanowisz się nad zakupem następnej do pokoju dziecka bądź do sypialni. Zobacz także Twoje Fototapety