Czy samochód służy nam tylko jako środek transportu? Jakie są inne zastosowania samochodu?

przez | 26 lipca 2021
Auto to w dzisiejszych czasach niezastąpiony środek transportu. Z pewnością nikt nie wyobraża sobie dziś funkcjonowania bez jakiegoś pojazdu w garażu. Mało tego, nie wystarcza nam już jeden samochód na rodzinę. Wszyscy chcemy mieć swój prywatny samochód.

Kiedyś samochód był towarem luksusowym oraz spełniał głównie funkcję transportową. W dzisiejszych czasach, gdy jest na tyle dostępny i/oraz powszechny zaczęto go traktować jako swego rodzaju gadżet. Mamy całą masę pasjonatów samochodów, którym samochody nie służą wyłącznie w tym celu, żeby dojechać do pracy, bądź na spotkanie. Są to między innymi kolekcjonerzy zabytkowych samochodów. Są również tacy, których to samochód (oferty dyszy płaskostrumiennej) służy zarówno jako środek lokomocyjny, ale również jako swego rodzaju gadżet. Traktują swoje samochody z dużą dbałością o szczegóły. polepszają jego wygląd zewnętrzny oraz parametry techniczne. Tego rodzaju zabiegi posiadają ogólną nazwę „tunig”. Bardzo popularne modele aut po tuningu to dla przykładu Twingo tuning i Golf III tuning. Twingo tuning to samochód (https://www.sklep.techkar.pl/filtr-mini-red1-karcher-techkar,3,3549,2725) niewielkich rozmiarów.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz również: tuning samochodu

W salonowej wersji wydaje się być raczej autem dla pań lub emerytów, jednak po właściwych zabiegach tuningowych jest samochodem z charakterem i pazurem. Golf III tuning w pierwotnej wersji jest autem, które całkiem przyzwoicie się prezentuje oraz ma wielu zwolenników. Jednakże dla wielbicieli tuningu to zbyt mało, dlatego też stworzyli stuningowanego Golfa. Tuning to ogólnie mówiąc powierzchowne oraz mechaniczne ulepszenie samochodu. Możemy wyróżnić tuning mechaniczny, polegający na ulepszeniu właściwości technicznych poprzez modyfikację silnika i innych elementów i tuning estetyczny, mający na celu poprawę wyglądu pojazdu i nadanie mu cech charakterystycznych zależnych od preferencji właściciela. Wzorem tuningu zewnętrznego może być montaż różnego typu dekoracji, wielkich kół, czy zderzaków. Żaden z tych elementów nie ma nic wspólnego z polepszeniem parametrów technicznych samochodu. Mają one wyłącznie cieszyć oko.

Więcej informacji –

Tuning jest hobby dość drogim. Czy warto zatem wkładać pieniądze w ulepszanie swojego auta? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. To pasja jak każda inna. Jeżeli ktoś jest pasjonatem samochodów nie będzie żałował zainwestowanych w auto pieniędzy.