Czy opłacalny jest długoterminowy wynajem samochodu? Czy może lepiej skorzystać z leasingu? Sprawdź korzyści i wady obu opcji

przez | 10 lipca 2021
Wynajem na długi termin samochodów jest całkiem popularny w państwach zachodnich, natomiast Polsce już coraz częściej słychać o leasingu auta. Jednakże czy takie dwa pojęcia są tym samym? Czym się różni leasing od takiego wynajmu i co jest lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to odpłatne korzystanie z pojazdu w dłuższym okresie czasu. Najemca więc zobowiązuje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość użytkowania samochodu. Dokładny zakres czasowy oraz inne ważne informacje są regulowane przez umowę, jaka zawarta jest między klientem a firmą, która udostępnia pojazd. Często podczas zawierania takiej umowy, stawki będą lepsze dla klienta, jaki decyduje się na używanie auta w dłuższym czasie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno okażą się korzystniejsze niż dla klienta, jaki wynajmuje auto na parę dni. Podczas korzystania z samochodu, w okresie trwania tego typu umowy, najczęściej wypożyczalnia jest zobowiązana do przestrzegania paru kwestii. Pierwsza z nich to ciągła opieka pojazdu. Oznacza to, że na przykład wymiana ogumienia na zimowe, konieczny przegląd i serwis pojazdu jest po stronie firmy, która udostępnia auto. Jakaś awaria i mająca z nią związek naprawa, również jest po stronie, która udostępnia pojazd. Można wymienić również kolejne kwestie, jak ubezpieczenie auta lub załatwienie samochodu zastępczego w razie jakiejś kolizji. We wszystkich takich sprawach firma, jaka świadczy wynajem długoterminowy aut zobowiązana jest do takiej usługi – . Wynajęcie pojazdu na długi termin jest tańszą alternatywą dla leasingu. Dzięki temu zyskuje wciąż większe grono zwolenników w Polsce. Na pewno jest to coraz popularniejsza forma użytkowania samochodu w firmach, w których auto jest narzędzieauto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków)acy.

Oczywiście, że jak auto jest intensywnie eksploatowane, to wymaga okresowej wymiany. Tak więc, tańszy niż leasing wynajem na długi termin, doskonale się sprawdza w tego typu przedsiębiorstwach, w jakich auto stale powinno być sprawne.

Bez zwlekania zerknij tutaj (http://www.robak.konin.pl/oferta/pluczki/automatyczne) – to naprawdę gratka dla każdego sympatyka tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Koszty tego typu wynajmu zależą od paru rzeczy. Głównie, od tego o czym wspomnieliśmy wcześniej, czyli im dłuższy czas wynajęcia pojazdu, tym jest to bardziej korzystne. Kolejnym czynnikiem będzie tu klasa samochodu, czym wyższa, tym więcej zapłacimy. Ważna jest też tak zwana kilometrówka, czyli im niższy limit będzie ustalony, tym cena będzie bardziej atrakcyjna.