Czy firmie potrzebne jest ISO? Vademecum dla początkujących właścicieli firm – sprawdź więcej

przez | 5 listopada 2021
To całkiem normalna sytuacja, że początkujący właściciele firm korzystają z usług fachowców (prawników, kadrowych), od których oczekują pomocy i rady, jak rozkręcić własną firmę, dobrze zainwestować gotówkę i zrealizować wymagania danej normy i podnosić jakość w przedsiębiorstwie. Dobrze jest zapytać o szczegóły profesjonalnego konsultanta, jaki będzie nie tylko osobą wdrażającą ISO, ale będzie doradzi, jak dostosować metody działania pasujące konkretnie do profilu firmy. Dobry doradca zastosuje rozwiązania, które zdały egzamin już w innych miejscach.Certyfikaty typu ISO albo IFS są certyfikatami, jakie odpowiednio stosowane pozwolą rozsądnie powiększać się danemu przedsiębiorstwu. Certyfikacja ISO jest nadaniem przedsiębiorstwu zaświadczenia, że określony produkt albo usługa są zgodne z odpowiednimi normami prawnymi (sprawdź więcej). System zarządzania jakością ISO to unormowany system zarządzania jakością, bezpieczeństwem BHP czy też żywności, których wytyczne opisuje Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (a w naszym kraju PKN). Dzięki temu został wprowadzony jeden symbol jakości, jaki jest charakterystyczny i obowiązuje na całym globie.

szkolenie

Źródło: pixabay

ISO określa się w oparciu o 8 najważniejszych zasad jakości. Certyfikat ISO (przeczytaj dodatkowe informacje) wydaje Polskie Centrum Akredytacji i wiele punktów na terenie całego kraju. Współczesne zasady ISO stanowią jedyną prawomocną normę jakości, inne znane „symbole jakości”, najczęściej są chwytami marketingowymi i można je po prostu nabyć.

Jeśli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niezwykle ciekawego, sprawdź treść (http://www.ksiegowosc-kruger.pl/uproszczona-ksiegowosc.php) tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Firmy i produkty z nadanym certyfikatem ISO, są honorowane na całym globie. Spełnienie najwyższych norm ISO idzie w parze z gwarantowaniem towarów najwyższej jakości, podobnie z certyfikatem IFS. Dzięki oznaczeniu certyfikatem, firma może zyskać większe zaufanie klientów.

Warto pamiętać, iż niektóre certyfikaty tego rodzaju, przykładowo – IFS, są ważne przez rok, jeżeli właściciel firmy chce przedłużyć jego czas obowiązywania o kolejny rok, wystarczy że przeprowadzony zostanie audyt (wejdź na stronę). Wprowadzony i dopieszczony system zarządzania jakością ISO zapewnia zdolność firmy do stałego oferowania wyrobów które spełniają wymagania klientów oraz wytycznych wynikających z ustawy i innych, których firma musi przestrzegać.