Czy bezkonkurencyjny komputer do gier powinien być poza tym najmocniejszy?

przez | 6 października 2021
Dopiero kilkanaście lat temu piksele w niskiej rozdzielczości zdołały ekscytować graczy swoją grafiką. Cut scenki, które w dniu dzisiejszym spowodowałyby raptem uśmiech politowania, wtedy pobudzały serca i wyobraźnie. To nie grafika była priorytetem. Główną rolę odgrywała historia.

Wielu z nas bez problemu przypomina sobie takie hity, jak chociażby Final Fantasy VII. Dwadzieścia lat później sprawa wygląda zgoła inaczej. Gry stały się bardziej casualowe, mają trafić do jak największej ilości odbiorców. A to co widzimy dzisiaj na ekranach coraz większych monitorów, wtedy było nie do wyobrażenia.

Czy już najwyższa pora wymienić komputer na nowszy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci przeznaczają niepojęte kwoty na stworzenie swoich szlagierów. Wynajmują profesjonalnych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Nadzieje graczy również są co raz większe. Gra nawet z najlepiej napisaną historią nie zdobędzie czołowych ocen, kiedy grafika będzie kuleć. Dlatego nie powinniśmy się dziwić, że w wyścigu po jak najbardziej realistyczną grę, także musimy brać udział – poprzez okresowe poprawianie swoich komputerów. Czy aby w 100% cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer do gier? Niestety tak. Każdy efekt, każdy element fauny i flory wymaga ogromnej mocy przeliczeniowej, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa sprawnie nam służyć dłużej niż dwa lata – najmocniejszy komputer do gier.


Wirtualna rozrywka na wyższym poziomie.

szeroki monitor PC

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
W naszych czasach najwydajniejszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej. Zawodowa myszka, klawiatura, pad czy monitor ułatwiają jeszcze lepiej zapuścić się w nierealnym świecie. Na szczęście najmocniejszy komputer serwis komputerów gdynia do gier nie oznacza PC rodem z NASA. Trudno jest jednak nie zmieniać podzespołów, kiedy pragniemy odpalić nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Wielką zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany hit. Każda produkcja ma określone przez producenta wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.