Co zrobić z autem, jakie nie nadaje się do używania? Czy należy oddać się je na złom?

przez | 10 lipca 2021
Jak samochód ma rzeczywiście jeszcze jakąś wartość, to z pewnością będzie ktoś zainteresowany, by je zakupić. Natomiast i tak wszystko zależy od ceny. Na rynku funkcjonuje bardzo dużą ilość handlarzy, którzy specjalizują się w skupowaniu samochodów popsutych, zaniedbanych i rozbitych.

Bez trudności można również z takimi osobami skontaktować się, ponieważ mają ogłoszenia w internecie, przykładowo auto złom Kraków, lecz również w innych środkach przekazu, jak gazety regionalne lub stacje benzynowe. Gdy auto stawiamy w mieście, pod gołym niebem, to istnieje szansa, że nabywca pojawi się sam. Zostawi swoją wizytówkę. Podczas sprzedaży auta tak właściwie nie aż tak istotne są pieniądze, jednak najbardziej liczy się poprawne spisanie umowy, jaka musi posiadać dokładne dane kupującego. Sprzedaż naszego pojazdu należy jak najszybciej zgłosić do wydziału komunikacji jak również do ubezpieczyciela. Czasami jest również tak, iż nieuczciwy nabywca nie przerejestrowuje auta na siebie, natomiast potem gdzieś porzuca takie nic nie warte auto.

Ta solidna oferta (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-rybackie.html), którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej kwestii, ma zbliżone dane na to ciekawe zagadnienie – zobacz tutaj.

Sprzedający, jaki nie zapisał w poprawny sposób, kto od niego zakupił samochód, będzie zmuszony przez długi czas uiszczać opłatę za OC za pojazd, jaki już od dawna nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy więc samochód nie ma już żadnej wartości, to dość łatwym rozwiązaniem jest wydanie go na złom, przykładowo na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne pojazdy zabierane są często bez dodatkowej opłaty, a dość często, kiedy dowieziemy je tam sami, to możemy również (więcej i więcej) liczyć na niewielki bonus, przykładowo w wysokości kilkuset złotych. Także w tym przypadku kwota, którą dostajemy za pojazd, nie jest najbardziej istotna. Stacja demontażu pojazdów, do której dajemy auto, musi mieć zezwolenie wojewody do wystawiania zaświadczeń na temat kasacji pojazdu.

Tego typu dokument jest potrzebny, żeby wyrejestrować pojazd. Właściciel takiego auta lub osoba do tego upoważniona powinna pokazać do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, jak również inne rzeczy jak dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu (jeżeli była wydana). Pojazdów przekazanych do demontażu, na przykład w auto złom Katowice nie można już znowu rejestrować.