Co to jest zabieg in vitro? Czy faktycznie oferuje najlepsze rezultaty? Dla jakich osób jest przeznaczony?

przez | 21 września 2021
Jednym z poważniejszych problemów dla młodych par jest niemożność posiadania dzieci. Na szczęście jest na to rada. Metoda in vitro jest w dzisiejszych czasach najbardziej popularna i rokująca nadzieje.

Dziś metoda in vitro jest najlepiej rokującym sposobem, który można użyć w leczeniu niepłodności.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie atrakcyjne? To przejrzyj też pokrewne wątki, posiadające równie wciągające informacje na ten temat.

Najczęściej przeprowadza się ją w specjalistycznych miejscach, jak klinika in vitro. Wskazaniami do jej stosowania są ze strony mężczyzny kiepskie parametry nasienia. Można to sprawdzić, kiedy nasienie pobrane przez embriologia jest niedobre do zapłodnienia drogą naturalną. Nie nadaje się również do inseminacji, to znaczy stymulowania wewnątrz ciała kobiety. Ze strony kobiety wskazania to nieudane dostępne metody leczenia niepłodności, to oznacza hormonalne lub zachowawcze leczenie inseminacjami.

in vitro

Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego, ważny jest wiek kobiet, a także czas trwania leczenia bezpłodności. Metoda in vitro polega na tym, iż można otrzymać komórki jajowe po odpowiedniej stymulacji w jajnikach. Z tych jajników można otrzymać je przez nakłucie, później zapłodnić zewnątrz ustroju w inkubatorze plemnikami, które otrzymać możemy od partnera.

Wypytujecie nas często o naszą nową stronę. Oto ona. Należy wejść w poniższy link i można zobaczyć również następne ciekawe artykuły.

Hodowla zarodków to czas mniej więcej dwóch-czterech dni, zaś po takim czasie można podać zarodki bezpośrednio do jamy macicy. Jest to zabieg nieinwazyjny oraz bezbolesny. Po nim musimy odczekać kilka dni na efekt, i czekać czy doszło do zapłodnienia, czy zarodki zagnieździły się w macicy – klinika in vitro – dowiedz się więcej .

Metoda powyższa jest dostępna dla wszystkich, jacy pragnęliby z niej skorzystać, dla wszystkich osób, którzy chcieliby mieć własne potomstwo. Jednak tego typu zabieg kosztuje sporo, około 5,5 tysiąca złotych, a do tego trzeba dodać koszty wizyt i leki do stymulacji. Na szczęście wiele z tych badań jest dofinansowywanych jak badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże zależy od konkretnego przypadku oraz wynosi około 25-35 procent szans. Całkiem sporo osób jest zmuszonych starać się kilka razy, nim będą rezultaty – czytaj więcej o badania prenatalne NFZ. W większości przypadków pojedynczy zabieg nie działa, dlatego trzeba próbować parę razy. Ogólnie, nie powinno się przekraczać 3-4 prób w trakcie roku, jednakże należy wiedzieć, że in vitro to zabieg nieinwazyjny oraz bezpieczny. Nie możemy zapominać także, że dla sporej ilości ludzi jest to najczęściej tak zwana ostatnia deska ratunku, żeby móc spełnić swoje marzenia o udanym rodzicielstwie.