Co to jest domena i jaką nazwę najlepiej wybrać

przez | 10 lipca 2021
Postanowiłeś założyć stronę dla siebie lub swojej działalności? Nieodzowna będzie domena internetowa. Z czym nam się kojarzy to słowo? Krótko mówiąc jest to nazwa, pod którą kryje się Twoja strona www, a także adres poczty elektronicznej. W przypadku gdy wpiszemy właściwą nazwę domeny do paska adresu przeglądarki i wciśniemy Enter, pokaże nam się strona, którą domena przedstawia. To cała tajemnica domeny.

praca zdalna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Każda strona w internecie musi więc posiadać swoją domenę, by móc właściwie działać. Należy zdać sobie sprawę z tego, iż rejestracja domeny powinna być decyzją rozważną, aby nie naraziła nas na straty – tak więc należy poświęcić jej przynajmniej krótką chwilę.

Ten artykuł jest emocjonujący, jednak warto poznać również inne tego typu materiały. Z tego powodu zobacz polecane informacje (http://dkrm.com.pl/fasady-i-elewacje-wentylowane/), które również okażą się dla Ciebie pomocne.

Czym się kierować przy wyborze domeny?

Na efektywną promocję w internecie składa się przede wszystkim nazwy domeny. Zdecydujmy się na prosty adres i maksymalnie go skróćmy. Nazwa powinna być łatwa do zapamiętania. Nie jest to łatwe, z tej przyczyny, iż na rynku domenowym jest coraz „ciaśniej” więc większość ciekawych nazw jest już dawno zajętych. Zadanie więc nie należy do najłatwiejszych.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nazwa domeny powinna odzwierciedlać charakter prowadzonej przez nas działalności, więc gdy krótki adres będzie niedostępny – przetestujmy nazwy dwuczłonowe. Unikajmy wykorzystywania w nazwie cyfr oraz zapisywania w swoim sąsiedztwie podobnych w zapisie liter np. „i” oraz „l”. Sprawdźmy też, czy nazwa, którą wymyśliliśmy jest łatwa do zapamiętania. Idealnym testem na zapamiętanie domeny jest próba podania nazwy przez telefon, lub zaprezentowanie adresu przyjaciołom. Jeśli bez problemu zapamiętają adresoznacza to, że wybraliśmy dobrą nazwę.

Obecnie bardzo modne stało się „blogowanie”. Jeśli i Ty wybrałeś domenę z imieniem i nazwiskiem, doskonale nadaje się ona do rozpoczęcia przygody z blogiem, a w przyszłości być może zarabiania na nim. Decyzja o własnej domenie internetowej ma sporo plusów.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://www.komornikwgliwicach.com.pl/komornik-cieszyn/) odnoszących się do analizowanej w tym materiale zagadnień. Otrzymasz wtedy głębszą wiedzę.

Podstawową jest odbiór bloga przez odwiedzających. Blog wzbogacony o własną domenę traktowany jest jako bardziej profesjonalny i poważny od blogów tworzonych w darmowych serwisach. Drugim czynnikiem jest możliwość budowania swojej marki pod określoną nazwą. Ostatni powód dla którego warto pokusić się o własną domenę to fakt, że takie blogi traktowane są lepiej przez wyszukiwarki internetowe, co ma nie lada znaczenie w rankingach.