Co słychać w nierzeczywistym świecie? Przeglądamy nowinki świata on line.

przez | 4 października 2021
Nie ma raczej człowieka, który nie słyszałby o najsilniejszym medium – sieci www. Wiele osób, nawet jeżeli nie posługuje się swobodnie przeglądarką i nie pracuje na wielu kartach wysyłając maile, poszukując informacji i słuchając przy tym audycji radia internetowego, zdaje sobie sprawę, że to ”miejsce” bardzo przydatne i szalenie pochłaniające.

Sklep online

Autor: Emily Conwell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze w latach 90-tych poprzedniego wieku, pomimo że internet już funkcjonował, trudno było pomyśleć o tym, iż można będzie zrobić zakupy w sposób inny niż klasyczna wycieczka do sklepu, chociaż możliwość sprzedaży wysyłkowej z katalogów już działała. Jednak obecnie rozwój technologiczny nikogo już nie zaskakuje, co więcej, mnóstwo ludzi korzysta z dobrodziejstw internetu i kupuje różne produkty na całym świecie bez wychodzenia z domu. Zakupić możemy absolutnie wszystko – począwszy od składników na pyszny posiłek a na butach czy kremie do twarzy skończywszy.

Internet ma oczywiście porady (zobacz wirtualne waluty), lecz za wszelkie nasze sprawunki możemy zapłacić w złotówkach – robiąc przelew albo przez podpięcie do indywidualnego konta w sklepie wirtualnym karty płatniczej. W ten sposób sprzedaż przez internet kwitnie, a poza tym, mnóstwo nowo otwierających się sklepów od razu pakuje pieniądze w rozwój IT i wypromowanie tam swojego interesu i uruchomienie sklepu w sieci. Jednak by porady (zobacz sprzedaż przez internet) naprawdę kwitła, trzeba się koniecznie skupić na reklamie. Więcej na .

Wielkie firmy oczywiście inwestują w reklamę kreatywną, bardzo modne ostatnio virale albo również długotrwałą współpracę z blogerami, natomiast mali inwestorzy na rynku po prostu działają na mniejszą skalę, publikują wpisy na swój temat wszędzie, gdzie tylko się da i starają się publikować rekomendacje na stronach internetowych. To prawda, iż znane virale stają się kultowe, bo mają w sobie to coś, co powoduje, iż filmy są publikowane . Virale mogą stosunkowo długo istnieć w umysłach ludzi i być przekazywane dalej, a znana piosenka podśpiewywana przez następne pokolenia, lecz pewnie będą i takie, o których zapomni się dużo szybciej. Ostatnio sporo hałasu zrobiło się wokół Bitcoina. Inne wirtualne waluty (Dogecoin albo Litecoin) nie wbiły się w umysły internautów tak mocno, jak on.

Informacje podane na dłoni, plotki z kraju i zagranicy i ogromna baza wiedzy. A do tego błyskawiczne tempo przepływu danych i ich uwierzytelniania oraz sporo możliwości to drugie imiona wirtualnego świata. Czytaj też .