Co się dzieje na rynku biur?

przez | 3 września 2021

Autor: mkosut
Rosnąca z każdym dniem ilość inwestycji biurowych, nakręcanych rosnącym popytem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wpłynąć na kurczącą się po kryzysie podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców? Czy w poprzednich kwartałach wykreowały się znaczące tendencje, o których warto pamiętać zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnieNiewątpliwie tendencją na rynku lokali użytkowych są duże lokale. Rosnący popyt zaczął pobudzać inwestycje deweloperów, którzy położyli nacisk nie tylko na szykowne wykończenie, ale też na rozmiar. Wyszukując na przykład „biura do wynajęcia wrocław” znajdziemy oferty wielkopowierzchniowej.

Przy okazji dużych powierzchni i rosnącej liczbie globalnych korporacji uruchamiających swoje oddziały w Polsce rozwinęła się moda na biura „na zamówienie”.

Kiedy będziesz zdania, że zaprezentowany w tym serwisie artykuł jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej mieszkania deweloperskie rumia podobnych tekstów!

Przedsiębiorstwo kupuje powierzchnię w danej nieruchomości jeszcze na etapie projektowania i dostosowuje powierzchnię do indywidualnych potrzeb i według własnego projektu. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale też oszczędniejsze z uwagi na mniejsze koszty zakupu przedsprzedaży czy pre-let.

Po drugie: zwiększający się. Począwszy od stycznia zwiększa się także zapotrzebowanie na powierzchnie komercyjne. Najistotniejsze jest tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez zagranicznych inwestorów, tworzenie centrali i oddziałów w największych polskich miastach oraz stymulowanie do działania rodzimych przedsiębiorców.

Nie zważając na istnienie kilku niedogodności połączonych z transportem. Różnica finansowa sprawia, że w pierwszej kolejności wynajmują się biura poza ścisłym sercem miast. Centrum natomiast zajęte jest przez globalne wielkie firmy, ich możliwości budżetowe określają stawki czynszu.

Po trzecie: mała ofertaKryzys nie przechodzi bez echa i zastopowania czy zaniechanie nowych budów powierzchni biurowych doprowadziła do odczuwalnego zmniejszenia podaży. Efektem jest zauważalne ograniczenie w wyborze odpowiedniej nieruchomości biurowej.

Wyszukując „lokale użytkowe Wrocław” otrzymamy znacznie mniejsza liczba propozycji.

Czy ten materiał jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej (https://bryksy.pl/poradnik/jak-kupic-mieszkanie-inwestycyjne-krok-po-kroku) – będące tu zagadnienia udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Ten stan rzeczy może potrwać, gdyż pomimo, że liczba nowych budów znowu zaczyna rosnąć, na wykonanie inwestycji potrzeba czasu.

Więcej informacji dostępne są na łamach – lokale do wynajęcia Wrocław.