Co posiada portal podatkowy? W jakich kwestiach jest w stanie pomóc podatnikom? Do których działów dobrze będzie zajrzeć?

przez | 26 lipca 2021
Rozliczanie podatków jest kwestią ogromnie ważną, a do tego obowiązkową. Wszyscy starają się unikać pomyłek, jednak nie jest to łatwe. Dlatego ze wsparciem przychodzą coraz to nowe udogodnienia, by znajomość tej kwestii była z roku na rok większa u wszystkich podatników.

urząd skarbowy online

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo przydatnym systemem okazuje się portal podatkowy. Powstał niedawno za sprawą Ministerstwa Finansów. Powinien przybliżać sprawy podatkowe każdemu. System taki zawiera wiele potrzebnych informacji. Poszczególne działy odpowiadają za różne kwestie. Znane wielu osobom e-Deklaracje także znajdują się na tym portalu.

Nie jesteś w stanie doczekać się kolejnych wpisów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do źródła, które pozwoli Ci zapoznać się z dużą porcją świeżych wiadomości.

W tym miejscu możliwe jest rozliczenie pit (zobacz odliczenia za internet) – (sprawdź rozliczenie pit). Na tej stronie znajdują się aktualne wtyczki, które pomogą dostarczyć swoją deklarację za pośrednictwem komputera.

Portal podatkowy posiada także inne pomocne rzeczy. Są tutaj pity do druku, jakie będziemy mogli wydrukować, uzupełnić sami oraz zanieść do właściwego urzędu. Z kolei w niezbędniku podatnika odnajdziemy istotne treści związane z rodzajami podatków, jakie są poskładane w jednym miejscu i w przystępny sposób przedstawione. Wyszukiwarka pomoże sprawdzić czy dany numer VAT jest aktywny. Kalkulator natomiast pozwoli obliczyć dane, jakie są potrzebne przy rozliczaniu się.

Zakładka z ważnymi terminami wskaże najważniejsze daty dla podatników, nie tylko jeżeli chodzi o rozliczenie pit. Bogata baza wiedzy to duże wsparcie w gąszczu skomplikowanych przepisów prawa (program ips). Poza tym znajdziemy tam również przydatne rozporządzenia, ogłoszenia jak również komunikaty, aby wiedzieć co dzieje się aktualnie, jakie przepisy się zmieniają.