Chcesz ekspresowo i bez pomyłek obliczyć PIT za 2015 rok?

przez | 11 listopada 2021
Sposobów rozliczenia PIT-u jest kilka. Tylko nasz wybór, czy chcemy zlecić tę pracę komuś z zewnątrz, czy rozliczyć sobie PIT samemu – w zwyczajnej, papierowej wersji albo drogą elektroniczną. Każdy sposób jest dobry, więc zdecydujmy się na ten, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał i który da nam pewność, że nasza deklaracja została rozliczona prawidłowo.

Jeśli jesteśmy niepewni, czy poprawnie wypełnimy nasz PIT, możemy iść do biura rachunkowego lub do samodzielnej, znajomej księgowej. Zrobienie prostego PIT-u kosztuje zwykle około 15-20 złotych i nie zabierze więcej niż kilka minut, maksymalnie pół godzinki. Policzony dla nas PIT biuro rachunkowe może (po wcześniejszym podpisaniu go przez nas) w wersji papierowej wysłać od razu do skarbówki.

Zainteresowały Cię opisywane informacje? Kliknij na nowy materiał a na pewno dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zainteresują.

Ale istnieje też możliwość przesłania go jako e-deklaracji, to znaczy dokumentu elektronicznego, który może zostać wysłany bez odręcznego podpisu. Kopia dla nas jest dla nas drukowana przez biuro.

Interesująca wiadomość? Jeżeli tak uważasz, ponadto sprawdź ten odsyłacz – znajdziesz o wiele więcej w ofercie (https://www.gochrome.pl/technologia/), która odnosi się omawianej tutaj problematyki.

Dobrze jest ją mieć, ponieważ może nam się jeszcze przydać, na przykład w jakiejś instytucji finansowej jeśli będziemy starali się o pożyczkę. Jeśli chcemy dokonać rozliczenia PIT sami, możemy pobrać sobie z sieci PIT 2015 program, który jest zupełnie bezpłatny i działać zgodnie z poleceniami, wypełniając puste pola. Najczęściej jest to dosyć łatwe i nie sprawia większych problemów. Formularz PIT uzupełniony elektronicznie również możemy wysłać bezpośrednio do systemu urzędów skarbowych, a egzemplarz dla nas sobie wydrukować. Miejmy na uwadze to, iż można odjąć 1 procent podatku na instytucje charytatywne lub instytucje pożytku publicznego.

Jeśli dostaliśmy płytę typu „PIT 2015 program” jako gratis do prasy albo przy okazji promocji, można mieć pewność, że KRS instytucji, która nam ją podarowała, znajduje się w polu 1%. Zdecydujmy o miejscu, któremu chcemy pomóc całkiem świadomie, by nie zdecydować się na przypadkową placówkę tylko dlatego, że już jest umieszczona w formularzu – tylko nie pozostawimy złożenia deklaracji na ostatnią chwilę, nawet większe pomyłki będzie można jeszcze poprawić. Dobrze jest zrobić to wcześniej i nie zwlekać do ostatniego dnia kwietnia, żeby uniknąć awarii i przeładowania systemu czy też tłoku w urzędzie.