Bezpieczne wynajmowanie mieszkania

przez | 29 października 2021

Autor: ell brown

Bezpieczny najem to w pierwszej kolejności zmora gospodarzy lokali. Nieodpowiedni lokatorzy mogą spowodować spore koszty, nie regulując czynszu terminowo. Jak zabezpieczyć się przed konsekwencjami nieuczciwych lokatorów?

Prawa lokatorów chronią przepisy ustawy, przez co nie wolno bez powodu uznać ich na ulicę. Jednak najemcy, zalegający z czynszem i opłatami za media to wbrew pozorom nagminny kłopot. Ludzie świadomie inwestują w ten sposób zarobku, znajdują więc apartamenty do wynajęcia w Poznaniu i różnych dużych miastach.

Jeśli zaciekawił Cię ten materiał, koniecznie zobacz jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta i tutaj znajdziesz szczegółowe informacje.

W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed nieprzyjemnościami?

Formalności przede wszystkim

Umowa między najemcą a wynajmującym musi być rzeczywiście precyzyjna. Oprócz ich danych bezsprzecznie należy spisać dane o opłatach stałych i dodatkowych oraz doprecyzować daty przelewów, a także czas trwania umowy. Dobrą praktyką jest też wyjaśnić, w jakich sytuacjach umowę można zakończyć i określić okres wypowiedzenia. Wynajmujący ma także możliwość zapytać o dokument potwierdzający zarobki. Uczciwi lokatorzy znają przepisy, w związku z tym odetchną z ulgą, widząc fachowość właściciela lokalu. Wynajmuj okazjonalnie

Bez względu na sytuację, należy brać pod uwagę fiasko złotego interesu. Czy jest jakiś sposób na walkę z problematycznym mieszkańcem? Od 2010 roku działa tzw. wynajem okazjonalny. Różni się od zwykłego łatwiejszą procedurą eksmisji. W przypadku typowego najmu umowę wolno zerwać dopiero po upływie dwóch miesięcy od ostatnich opłat za najem.

Zobacz ten intrygujący artykuł i odkryj więcej tutaj. Zapewne nie będziesz żałować. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to teraz!

Tu pojawia się zazwyczaj długotrwała walka o swoje mieszkanie: po nieudanych wezwaniach do uiszczenia należności należy formalnie wystąpić o opuszczenie mieszkania i przekazać naszą sprawę do sądu. Przymusowa wyprowadzka wszak okazuje się ograniczona przymusem znalezienia mieszkania zastępczego dla lokatorów, a to jest karkołomne.

Najem okazjonalny związany jest z faktem, że chętni najemcy muszą parafować oświadczenie o sposobie postępowania egzekucyjnego w formie aktu notarialnego. Zabezpiecza to właściciela przed problemami. W tym kontekście w sytuacji problemowej przypadek kierowany jest do sądu i z marszu zaczyna się proces eksmisji. Mieszkańcy muszą wskazać adres, pod którym mogą zatrzymać się w takim przypadku. Procedury trwają zatem odczuwalnie sprawniej, a ostre sformułowanie w dokumentach skutecznie stopuje podejrzanych najemców. Oczywiście koszty notarialne to całkiem duży nakład, ale powinno się to potraktować jako część inwestycji.

Źródło: Zasypiam.pl