Barwa, forma – kojarzone logo

przez | 10 lipca 2021
Rzeczywistość wygląda tak, że każda z firm we własnym zakresie powinna zadbać o to, jak będzie postrzegana przez klientów oraz przez konkurentów. Jeżeli zależy nam na tym by funkcjonować fachowo w jakiejkolwiek branży musimy nie zapominać o tym jak ważny jest dobry marketing. Marketingowe rozwiązania tworzą odpowiedni wizerunek firmy, a firmę należy konkretnie wypromować.

prawo autorskie w internecie

A firma marząca o odpowiedniej promocji musi mieć radcami (zobacz badania oznaczenia) na swój znak towarowy. Jeżeli chodzi o znaki towarowe (więcej o znakach towarowych), to niemalże codziennie pojawia się ich bardzo wiele. Tak, więc nie jest łatwo stworzyć niepowtarzalny pod względem koloru, kształtu znak towarowy. Powinniśmy jednak się pogłowić by mieć prawnik (polecamy zapraszam tutaj…), który będzie utożsamiany z naszą firmą i jej usługami/produktami. Opatentowany znak towarowy pozwala na zwalczanie nieuczciwej konkurencji – dowiedz się więcej na temat zwalczania nieuczciwej konkurencji. Niestety są przedsiębiorstwa, które postanawiają podszywać się pod inne podmioty gospodarcze. Z tego powodu tak istotne jest konkretne spojrzenie na wszelkiego typu sprawy powiązane z tym, co nasza firma ma w ofercie i z tym, jak to wszystko przedstawia światu.

Sieć internetowa a prawa autorskie

Internet sprawił, że ziemia stała się globalną wioską. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Nie musimy się martwić, że u nas w Polsce nie jesteśmy w stanie czegoś dostać, wystarczy kilka kliknięć i dostajemy po paru dniach przesyłkę np. z Japonii. Jednak sieć jest też ogromną pułapką. Ciężko jest egzekwować prawa autorskie w Internecie – to trzeba wiedzieć o prawach autorskichw interencie. Wiadomo, że jest to realne, bo właściwe przepisy prawne funkcjonują w tym aspekcie, ale przez to, że jest niezliczona ilość stron ciężko jest określić, do kogo należy dana idea.

znak towarowy

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

Kto pierwszy coś wymyślił. Dlatego, chociaż są na wszystko ustawy, to ludziom trudno jest dociekać swoich praw. Nie chodzi tu tylko o teksty pisane, ale też o fotografie, czyli ogółem o utwory i prawa osoby, która je stworzyła do nich właśnie. Warto decydując się zostać twórcą internetowym dowiedzieć się jak, to dokładnie się prezentuje, żeby później nie być zaskoczonym, że nie możemy zacząć dochodzić swoich praw w sądzie, bo sprawa z góry jest przegrana. Warto pamiętać wykorzystując jakiś utwór internetowy, żeby napomknąć o tym skąd jest ten utwór.