Auto złom – miejsce, w którym każdy posiadacz może porzucić swój stary samochód.

przez | 3 września 2021
W dzisiejszych czasach zaobserwować można spore zainteresowanie jednostek ekologią. Niestety rozwój społeczeństw częstokroć pociąga za sobą negatywny wpływ na środowisko, które w bardzo prędkim tempie ulega degradacji. Wiele działań wykonywanych przez obywateli, które dla ich są czymś zwykłym oraz normalnym nie wpływa dobrze na środowisko oraz jego funkcjonowanie.

Dbanie o przyrodę

Przez wzgląd na spory stopień zanieczyszczenia środowiska w mass mediach można zauważyć coraz bardziej szerzące się akcje informacyjne i uświadamiające obywateli w związku z sytuacją oraz formą, w jakiej znajduje się planeta, na której mieszkamy. Przez to obywatele mają coraz większą świadomość własnych działań oraz starają się jak mogą, aby poprawić swoje działania tak, by pozytywnie wywierały wpływ na przyrodę lub przynajmniej bardziej mu nie szkodziły. Jednym ze sposobów troszczenia się o środowisko (strona tutaj) jest segregacja śmieci, która od pewnego czasu jest masowo wdrażana zarówno w miastach jak i na wsiach. Jest to jeden z pozytywnych kroków edukujący ludzi w związku z dbaniem o środowisko.

złom

Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Pozbycie się starego auta

Jest jeszcze jeden dosyć trudny problem związany z troską o środowisko a mianowicie wydzielanie spalin przez samochody. Obecnie na drogach zaobserwować można zwiększony ruch samochodowy. Bardzo dużo ludzi nabywa auta i nie zawsze są to samochody, które dzięki rozwojowi technologicznemu wydzielają o wiele mniej spalin niż pojazdy starsze. Bardzo duża liczba obywateli, która chce posiadać własne auto musi ze względów finansowych zakupić starszy pojazd i niestety z tego samego względu musi nim podróżować przez długi czas najczęściej aż do chwili, kiedy nie będzie w stanie go już zreperować. Więcej tu .

Ciekawi Cię ten temat? To odsyłam do www (http://www.magazynauto.pl/wiadomosci/kolejny-crossover-w-gamie-volkswagen-taigo,aid,1276), gdyż znajdziesz tam mnóstwo interesujących informacji na ten temat.

Na wyzbycie się takiego auta, aby nie stał, nie niszczał oraz nie wpływał nieprzychylnie na przyrodę jest tylko jedna wskazówka a mianowicie sprzedanie go na złom. By taki złom odnaleźć mieszkając w Gdyni, Katowicach czy Krakowie wystarczy wpisać w Internecie stosownie słowa auto złom Gdynia, auto złom Katowice lub auto złom Kraków i ukaże się spora ewidencja miejsc gdzie takie auto można zezłomować. Za pomocą tych samych fraz, czyli auto złom Gdynia, auto złom Katowice lub auto złom Kraków miejsce kasacji auta można odnaleźć również w okolicznej gazecie.