Auto da się ulepszać na dużo sposobów

przez | 26 lipca 2021
W skład modyfikacji wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, dobrej jakości olakierowanie różnych części jak i zmiana fabrycznych elementów na lepszej jakości oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.

Każdy entuzjasta tuningu chce aby jego samochód wykręcał jak najwyższe osiągi bez znaczenia cenę jaką przyjdzie mu zapłacić za usprawnienie swojego samochodu.
bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpoczynając ulepszanie auta należy skupić się na elementach które faktycznie polepszą osiągi samochodu a nie koniecznie zmieniają wygląd, to już jedynie modyfikacja prezencji służąca do pokazania się lub odróżnienia się od innych. Części które wpływają na zmianę sterowności auta to np. zamontowanie klocków hamulcowych innych niż oryginalne które sprawią że droga hamowania skróci się i zwiększy to bezpieczeństwo jazdy. Kupienie profesjonalnych opon spowoduje większą przyczepność auta. Należy też zwiększyć aerodynamikę danego pojazdu montując w nim spoiler czy mocniej opływowe części takie jak zderzaki i progi. Gdy do silnika zamontujemy turbosprężarkę samochód będzie się lepiej przyśpieszał co korzystnie wpłynie na dynamikę jazdy, doczytaj . Samochód (zobacz więcej) można również ulepszać elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?
Jest to zamontowanie chipa który zmodyfikuję prace aparatu sterującego silnikiem – ECU. Ma je każdy pojazd. Ecu jest to aparat odpowiedzialny za pracę motoru we wszystkich warunkach szybkości i obciążenia – dodatkowe info. ECU posiada wiedze o tym, jak zarządzać benzyną i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych warunkach.

Parametry wpisane do ECU są ustawione, aby trwałość samochodu była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy oraz palił najmniej paliwa. Należy wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest modyfikacją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy samochodem

http://hmlnosewicz.pllpg