Autem, autobusem, „na widelca”? Jakim środkiem jeździć po Polsce?

przez | 9 października 2021
Jak się po Polsce jeździ? Wydaje się, że bez rewelacji, wszak każdy, kto chociaż raz musiał czekać na spóźniony pociąg czy podróżował wiekowym autobusem, będzie wychwalał, że posiada własny samochód. Jednocześnie taki stan powoli ulega zmianie, może nie w każdej sferze, bo przykładowo Polskie Koleje Państwowe mają jeszcze sporo rzeczy do nadrobienia. Jak jednakże wygląda to w innych sferach?

Ludzie jadący autokarem wycieczkowym

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodzimy się, że najlepszy transport po Polsce to jazda autem, jednak w tego typu stwierdzeniu też schowała się pułapka, bo jak spojrzymy na wzrost ilości samochodów w ostatniej dekadzie, jak przypomnimy sobie te korki w mieście, wreszcie gdy utkniemy gdzieś na powiatowej drodze, to będziemy mieli trochę odmienne zdanie. Niestety, choć drogi są lepsze niż dawniej, to dalej możemy stracić koło na jakiejś gminnej drodze, a jeśli wybierzemy autostradę to możemy być w szoku, dlaczego ona tak dużo kosztuje. Wreszcie, paliwo jest drogie, tak więc przebycie drogi z południa na północ naszego kraju lub transport (zobacz transport międzynarodowy drogowy) z Niemiec do Polski, może być bardzo kosztowny.

Dobrym wyjściem dla coraz większej rzeszy ludzi są autobusy. Pojawiło się kilka przedsiębiorstw oferujących usługi przewozowe, które zapewniają pojazdy o wysokim standardzie, i co najważniejsze, o konkurencyjnych cenach. Czasami jest tak, że chcemy jechać samochodem, lecz jak sobie przeliczymy koszt paliwa i opłat za autostradę, to błyskawicznie stwierdzimy, iż można korzystniej zużyć te pieniądze.

Autokar wycieczkowy

Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com

Są również inne możliwości taniego podróżowania i nie mam tu na myśli popularnego „stopa”. W Internecie możemy trafić na strony, na których oferowane są kursy. Nie są to jednak jakieś płatne przewozy, jest to po prostu strona, na której pewni ludzie, którzy akurat jadą, przykładowo, z Warszawy do Świnoujścia, mogą to ogłosić, a chętni mogą się do nich przyłączyć. Opcja jest genialna w swojej prostocie, bo zamiast jednej czy dwóch osób, trochę więcej może „zrzucić” się na paliwo.

Czy podoba Ci się prezentowany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły w serwisie pomoc prawna szczecin, ponieważ one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle wartościowe.

A wiadomo, iż minimalizowanie kosztów podróży to jedna z najważniejszych opcji.

Obecnie, można także po Polsce podróżować samolotem. To możliwość, o jakiej kiedyś można było pomarzyć. Aktualnie jest na pewno lepiej, ceny czasami pozytywnie zaskakują, ale niestety, w największej liczbie przypadków niskie ceny pojawiają się tylko w wakacje i najczęściej są przeznaczone dla studentów. Jednocześnie obserwując rozwój tegoż rynku jest szansa, iż już za jakiś czas przelot, przykładowo samolotem z Krakowa do Szczecina będzie naprawdę wartą rozpatrzenia opcją.