Atuty wirtualizacji serwerów

przez | 10 lipca 2021
Wirtualizacja polega na wydzielaniu w obrębie jednego fizycznego serwera wielu o wiele mniejszych środowisk wirtualnych. Umożliwia to optymalne rozdzielenie zasobów procesora, pamięci RAM jak też dysku twardego miedzy wiele działających jednocześnie procesów. Każde z utworzonych środowisk jest odseparowane po czym może działać niezależnie od pozostałych, przy czym z punktu widzenia oprogramowań, zachowuje się jak odrębna maszyna.

Dodatkowo wirtualizacja serwerów umożliwia, ażeby na każdym z środowisk działał inny system operacyjny (dla przykładu Windows, Linux, Unix), obsługujący różne aplikacje.

Jeżeli masz ochotę poznać większą ilość informacji na ten temat, to kliknij ten link – jest tam bardzo świeża wiadomość dotycząca opisywanej problematyki.

W ten sposób wirtualizacja serwerów jest instrumentem znacznie poszerzającym możliwości poszczególnego serwera.

przekonaj się, że warto z nami współpracować

Autor: Samson Loo
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze plusy wirtualizacji serwerów to: optymalizacja osiągalnych zasobów, środowiska są kreowane szybko oraz na bieżąco, w zgodzie z bieżącymi wymogami firmy, oszczędność kosztów (zakup jednego, mocniejszego serwera najczęściej będzie tańszym rozwiązaniem aniżeli kupowanie po 5 słabych maszyn. Przy mniejszej ilości serwerów zmniejszają się koszty ich konserwacji oraz zużycie energii, a jednocześnie zachowana jest taka sama funkcjonalność. Następną zaletą jest możliwość dopasowania przydziału CPU, RAM i HDD do bieżących wymogów danej aplikacji, utworzenie szablonów, które zapewniają bardzo szybkie uruchomienie nowego środowiska dla działania konkretnego systemu operacyjnego albo aplikacji, możliwość przenoszenia środowisk wirtualnych pomiędzy serwerami fizycznymi, przy ciągłości działania uruchomionych aplikacji (tak zwane przemieszczanie się online), co minimalizuje koszty przestojów w pracy.

Przedsiębiorstwo Product Engineering (sprawdź nas) gwarantuje także zredukowanie awaryjności i wzrost bezpieczeństwa procesów, dzięki odizolowaniu od siebie pojedynczych środowisk wirtualnych. Mało tego kopia bezpieczeństwa na serwerze wirtualnym może być przywrócona dużo prędzej aniżeli kopia bezpieczeństwa na fizycznym serwerze, co jest atutem w wypadku potencjalnej awarii.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, to bez ociągania kliknij tu, ponieważ naprawdę warto zobaczyć tam (http://www.zelwak.pl/) inne podobne posty.

Ustrzeżemy się komplikacji z kompatybilnością dawniejszych edycji systemów bądź programów ze sprzętem, gdyż dzięki wirtualizacji dawniejsze edycje mogą działać na nowym, efektywnym jak też bezpiecznym serwerze wirtualnym.